Dilema na konec února

Zrovna sem před chvílí měnil bobíky Pižlovi. Kdo to je?
Aby ste věděli, Pižla je můj morčák.

Všechno seno, piliny, zbytky jídla i jeho exkrementy sem likvidoval a stěhoval do odpadu a u toho má člověk čas přemýšlet, stejně jako když mu pak čistí umělohmotné “akvárko”…

A tak sem přemýšlel nad dalším efektivnějším využitím času. Mám poslední dobou zase záchvaty kreativity a pracovitosti, ale vzhledem k tomu, že mi je přes 30, asi bych je měl začít využívat nějak efektivně, kdo ví, jak tu ještě budu dlouho strašit:)

O komerčních záležitostech, o nich žádná, tam je jasné, že se musím snažit, aby vydělávali…

Ale co ty nekomerční projekty? Mám spousty koníčků a času pomálu. A přitom provozuji třeba hudební portál Rockmag.cz, který sice býval poměrně výdělečný, ale zakrněl v čase a aby zase fungoval, bylo by ho nutné celý překopat. Což by se dalo, ale komerční výsledek je nejasný. A přitom pořád mi práce na něm bere dost času.

Vedu celou jeho redakci a jenom nahazování článků, vyřizování akreditací, komunikace s kapelami i redaktory, čtenáři… to je neskutečné množství času. Jediné, co mě ještě na tom baví, je fakt, že ten web je poměrně oblíben u kapel i čtenářů a že se sem tam ozývají, ale ve srovnání s našimi začátky, už je to bída… 🙁

Dalším nekomerčním projektem je třeba tento blog. Zde mi chybí úplně zpětná vazba. Si myslím, že ho asi ani nikdo nečte, protože za celou dobu, co bloguji (nepočítám mé původní začátky na IDnes.cz) tak mi nepřišel žádný komentář, což mě mrzí… Možná bych měl být víc údernější, začít psát nějaké pikantnosti, psát o věcech přitažlivých pro davy. Ale já ho spíš používám jako takový svůj veřejný diář, jakousi internetovou vrbu a místo pro svou literární prostituci, ale zpětná vazba mi tu fakt chybí.

Aby toho nebylo málo, nedávno sem spustil další projekt s názvem Cirkusoviny.cz – ten se bude zabývat cirkusy, varieté, loutkami, kouzelníky, lunaparky a dalšími věcmi spojenými s tímto tématem. U něj mám celkem dost očekávání, že jej nakopnu a že ho budou lidi navštěvovat, jednak je to téma, které mě teď aktuálně zajímá a jednak není příliš dobré konkurence na českém internetu. Zde bych chtěl udělat funkční redakci, aby byl web pravidelně aktualizován.

No a čtvrtým projektem je Polna-city.info – což je webová prezentace k již dříve mnou založené facebookové skupině Polná City Info, která se zabývala informace o městě Polná, kde nyní aktuálně žiji. Moje vize je taková, že se zde budou objevovat rozhovory se zajímavými lidmi z Polné a okolí nebo se zajímavými lidmi, které Polnou projdou. I zde ale musím dát do kupy funkční redakci, protože vše v jednom tvořit nemá moc význam a nevím, jak dlouho by mě to bavilo.

A zde je právě moje dilema. Když ty weby nikdo nebude navštěvovat – respektive – nijak významně – nemám se na ně na konec vysrat a věnovat se něčemu efektivnějšímu? Ano, asi to udělám.

Pokusím se je letos, když čas dovolí, nejprve nakopnout, rozjet, abych si nevyčítal, že sem to nezkusil a buď se mi z nich povede udělat čtené weby, které budou zajímavé pro lidi a lidi se na ně budou rádi vracet (v což pevně věřím) a nebo se začnu věnovat něčemu jinému. Ne, že bych je zrušil úplně, ale omezím častost jejich aktualizace a budu se věnovat něčemu jinému. Třeba více svému byznysu nebo jiným věcem, co mě baví – třeba poštovním známkám, chci si pořídit želvu, postavit kolotoč, hrát divadlo, dát do kupy zahradu, opravit nějaké věci doma, začít programovat nějakou hru, udělat kouzelnické představení, napsat knížku… je toho fakt hodně.

Tak snad to zvládnu všechno rozjet…. Vlastně je to jen na mně, tak si budu držet palce.