Darkont.cz a affiliate systém

Tak a je tu druhý díl mého mini seriálu o tom, jak se snažím rozhejbat svůj e-shop se stříbrnými a ocelovými šperky Darkont.cz … Předevčírem jsem totiž spustil provizni systém. A zde vám povím, co to je a proč to na e-shopu máme.

Provizní systém je vlastně software implementovaný do našeho internetového obchodu, který umožňuje se zaregistrovat majitelům a provozovatelům internetových stránek do tohoto našeho provizního systému a zobrazovat na svých stránkách naše bannery, takovému člověku se pak obecně říká “partner”

Provizní systém umí sledovat, kdo u “partnera” kliknul na náš banner, přišel k nám a následně něco u nás i koupil. Pokud takový obchod dopadne, je partnerovi připsána provize z prodeje. Aktuálně ji máme nastavenou na deset procent z ceny zboží. Až partner nasbírá na provizích 600 Kč, může požádat o vyplacení částky, která mu bude zaslána na základě partnerem doručené faktury.

Pokud se pod partnera zaregistruje další člověk, říká se mu podpartner. Pokud někdo u nás uskuteční nákup a přišel k nám ze stránek podpartnera, získá z této transakce partner dvě procenta. A pozor, je tu ještě třetí vrstva podpartnerů, kde z obchodů uskutečněných tím, že u nás udělá nákup někdo, kdo přišel ze stránek podpartnerova podpartnera, získá partner jedno procento z ceny zboží.

Jak jistě chápete, tento systém je výhodný pro nás i pro partnery. Snadno si mohou vytvořit síť podpartnerů, kdy jim potečou peníze z transakcí, které uskutečnily.

A pro nás – tedy Darkont.cz – by to mělo znamenat potencionální zvýšení tržeb, aniž bychom museli vynakládat peníze na bannerovou reklamu s nízkým konverzním poměrem zobrazení / kliknutí / nákupů. Je zde obrovská výhoda, že platíme za reklamu až ve chvíli, kdy si pomocí ní někdo něco u nás koupil, zboží zaplatil a ponechal.

O provizním systému pro Darkont.cz jsem uvažoval už před mnoha lety, krátce po tom, co jsme Darkont.cz spustili. Bylo to v době, kdy to u nás byla celkem novinka a skoro žádný e-shop jej nenabízel. Vytvářeli jsme pro tento účel vlastní aplikaci, tedy ještě s mým bráchou, který posléze odešel do zahraničí a již neměl čas se tomuto projektu věnovat. Proto jsme na čas dali provizní systém k ledu a vrátili se k němu až po letech. Místo vlastní aplikace jsme ale použili oblíbený program Post Affiliate Pro,… bohužel, dnes už mezi provozovateli webů není po užívání provizních systémů taková poptávka, takže bude mnohem pracnější shánět partnery, přesto si ale myslím, že to pro ně může být zajímavé, protože:

1) pokud mají webové stránky určené k prodeji bannerových pozic, poptávka po reklamě není dnes tak vysoká. Pokud tedy mají volné bannerové pozice, je umístění našich bannerů s možností získávat provize z prodejů jednou z možností jak z těchto bannerových pozic alespoň něco mít

2) pokud mají webové stránky za jiným, především nekomerčním, účelem – je toto možnost, jak na stránkách si něco málo přivydělat – třeba na jejich provoz a podobně

Do provizního systému Darkont.cz se lze dostat zde:
http://darkont.cz/provizni-system-affiliate/

 

 

Starší díly seriálu:

Díl1: Darkont.cz a jeho cesta na vrchol

2 komentáře u „Darkont.cz a affiliate systém

Komentáře nejsou povoleny.