Tak a je tu rok 2015

Vánoce jsou za námi a nový rok 2015 už se stihl poměrně rychle rozeběhnout. Dlouho jsem neblogoval. Chtělo se mi, i nápady jsem měl, dokonce mnoho, nevěděl jsem, co si vybrat dřív, tak jsem raději zvolil vyčkávací taktiku a nenapsal jsem nic. Možná i pro nedostatek času, protože poslední dobou toho dělám čím dál více, rozjíždím různé nové projekty a zároveň jsem k novým projektům zván.

Nevím jak vy, ale já mám z tohoto roku zatím smíšené pocity, v mnoha ohledech se nerozjel příliš dobře, přestože si většina lidí přála pravý opak. Ani pro mě zatím není šťastný, starosti se na mě valí ze všech stran, ale děsí mě i to, co rok 2015 přinese jako celek.

 

Všude kolem zuří válka, nedaleko – 1400 km od Prahy, v Doněcku se opět tvrdě bojuje, Izrael se připravuje na konflikt s Hizballáhem a Islámský stát má své stoupence i v Evropské Unii, jak dokázali nedávné atentáty ve Francii a to je teprve leden. Chladným mě to nenechává, zajímám se o věci a dění ve světě, poučení z dějin je takové, že i malý konflikt může vyvolat větší a nevím proč, mám takový pocit, že těch obrovských bezpečnostních problémů pro náš svět je pomerně mnoho.

 

Do toho tu Sociálové s Babišovcema zavádí a vymýšlí nové zákony na zničení malých živnostníků, politici si jdou po krku, v televizi i v rádiu je to samá korupce, samé negativní zprávy, … nevím, jestli je to dobrej začátek roku.

 

Jak si udržet zdravý rozum?